وابسته به موسسه سروش دانش پرشین «با مجوز رسمی از وزارت علوم »

کجای آلمان را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

کدام شهر آلمان برای تحصیل مناسب است؟ آلمان دارای بیش از ۴۰۰ دانشگاه، هوخشوله و فاخوخشوله برای تحصیل علاقمندان به فراگیری دانش و علم می باشد. این که کجای آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم به شرایط و خواسته های شما و گزینه هایی که برای تحصیل و زندگی در آلمان انتخاب می کنید […]

کدام شهر آلمان برای تحصیل مناسب است؟

آلمان دارای بیش از ۴۰۰ دانشگاه، هوخشوله و فاخوخشوله برای تحصیل علاقمندان به فراگیری دانش و علم می باشد. این که کجای آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم به شرایط و خواسته های شما و گزینه هایی که برای تحصیل و زندگی در آلمان انتخاب می کنید بستگی دارد. پراکندگی شهرها و جمعیت آلمان در سراسر این کشور گسترده است و شهرهای کوچک و متوسط به وفور در این کشور یافت می شود.

تعداد شهرهای بزرگ با جمعیت میلیونی در این کشور بسیار اندک می باشند و حتی تعداد شهرهای با جمعیت متوسط رو به بالا نیز بسیار کم می باشد. پراکندگی دانشگاههای آلمان نیز در شهرهای مختلف است و در بسیاری از شهرهای آلمان حد اقل یک دانشگاه برای ادامه تحصیل وجود دارد. دانشگاههای معتبر و با رنکینگ بالا نیز در شهرهای بزرگ و کوچک پراکنده هستند.

چه مواردی در انتخاب شهر و دانشگاه مهم است؟

برای این که بدانید کجای آلمان را برای تحصیل انتخاب کنید ابتدا باید بدانید که چه مواردی می توانند در انتخاب شهر و دانشگاه شما مهم باشند و یا به عبارتی داشته های خود را بررسی کنید. منظور از داشته ها:

  1. مدرک زبان
  2. مدرک تحصیلی
  3. رشته تحصیلی
  4. و معدل  مدارک تحصیلی، شما هست
مدرک زبان

منظور از مدرک زبان این که شما دارای مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی هستید و یا ممکن است اصلا مدرک زبان نداشته باشید. اگر زبان انگلیسی را برای تحصیل انتخاب کردید، خوب برای انتخاب شهر و دانشگاه محدودیت دارید و تعداد دانشگاههایی که می توانید انتخاب کنید بسیار محدود می شوند و حق انتخاب شما نیز به تبع کمتر می شود. اگر مدرک زبان آلمانی دارید،بسته به نوع و سطح مدرک(B1-B2-C1-TESTDAF) نیز حق انتخاب شما محدود می شود.

مقطع تحصیلی

مقطع تحصیلی که می خواهید در آلمان تحصیل کنید در انتخاب شهر و دانشگاه شما در آلمان، موثر است. اگر برای کالج دانشگاهی اقدام می کنید ، چون تعداد کالج های دولتی محدود و مشخص هستند( در هر استان فقط یک یا دو کالج دولتی وجود دارد)، شما فقط همان شهرها و کالج ها را می توانید انتخاب کنید و قدرت مانور زیادی در انتخاب شهر و دانشگاه ندارید.

معدل

معدل مدارک تحصیلی شما نیز در انتخاب شهر آلمان برای تحصیل موثر است. برخی از دانشگاهها و کالج ها معدل بالای ۱۷٫۵ می خواهند. برخی معدل بالای ۱۵ و برخی نیز زیر ۱۵ را هم قبول می کنند. لذا تعداد گزینه های شما کمتر نیز می شود.

رشته تحصیلی

در نهایت این که شما چه رشته ای را برای تحصیل در آلمان انتخاب می کنید، نیز در انتخاب شما موثر است. مثلا برای تحصیل در رشته های مهندسی بیشتر جنوب و غرب آلمان مناسب هستند زیرا این مناطق آلمان ، مناطق صنعتی هستند و برای کار آموزی و … برا یدانشجویان بسیار مناسب می باشند.

دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ایران

اگر به دنبال این هستید که بعد از رگشت به ایران مدارک تحصیلی شما توسط وزارتع علوم و وزارت بهداشت و درمان ایران مورد تایید واقع شود و بتوانید با این مدرک وارد بازار کار شوید، باید در انتخاب دانشگاه و شهرمحل تحصیل خود در آلمان، نیم نگاهی به لیست دانشگاههای خارجی مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت ایران نیز داشته باشید.

در خصوص مواردی همچون نژاد پرستی و یا رفتار و برخورد مردم آلمان با مهاجران، نگران نباشید. زیرا بعد از یکی شدن آلمان شرقی و غربی ، این مسائل بسیار کم رنگ تر شده است و بحث نژاد پرستی شاید به نوعی بیشتر طرز تفکر برخی از افراد کهن سال آلمان بستگی دارد. کما این که در غرب، جنوب، شما و یا شرق آلمان بعضا” شهرهای کوچکی پیدا می شود که در آنها برخی از آلمانی ها رفتار مناسبی با مهاجران ندارند. که البته این جای نگرانی نیست زیرا دولت آلمان با این افراد آلمانی به شدت برخورد می کند

مسئله دیگر در مورد این که کجای آلمان را برای تحصیل کنیم، بحث کار دانشجوئی است. که مطئنا”شهرهای بزرگ تر برای پیدا کردن کار دانشجوئی مناسب تر بوده و راحت تر می توانید کار مورد نظر خود را پیدا کنید.

ارزشیابی آنلاین تحصیلی (بدون هزینه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده همه اطلاعات آلمان

مطالب مرتبط