موسسه آبادانی سروش دانش

کمبود نیروی کار

علل کمبود نیروی کار در آلمان

علل کمبود نیروی کار در آلمان   گسترش روز افزون تکنولوژی رسانه ای و ارتباطات، سبب تغییر فرهنگ در بین جوامع و مردم کشورها شده است. با توجه به تغییر فرهنگ مردم آلمان و گسترش و نفوذ فرهنگ دیگر جوامع به این کشور، ذائقه و طرز تکفر جوانان تغییر یافته است و حاصل آن، کمبود […]

علل کمبود نیروی کار در آلمان

 

گسترش روز افزون تکنولوژی رسانه ای و ارتباطات، سبب تغییر فرهنگ در بین جوامع و مردم کشورها شده است. با توجه به تغییر فرهنگ مردم آلمان و گسترش و نفوذ فرهنگ دیگر جوامع به این کشور، ذائقه و طرز تکفر جوانان تغییر یافته است و حاصل آن، کمبود نیروی کار و تغییر جمعیتی در آلمان شده است.

 

بر اساس گزارش برخی از موسسات پژوهشی، پیش بینی می شود که آلمان تا سال ۲۰۵۰ با کمبود حدود ده میلیون نیروی کار روبرو خواهد شد. در سیستم آموزشی آلمان جوانان بعد از سال نهم و یا دهم مدرسه، می توانند وارد دوره های آموزشی عملی و یا به عبارتی فنی و حرفه ای شود و پس از دو یا سه سال آموزش در زمینه های مهارتی مختلف، به عنوان تکنسین وارد بازار کار شوند.

 

اما متاسفانه در سالهای اخیر بیشتر خانواده های آلمانی علاقه چندانی به این که فرزندان شان مهارت و یا حرفه ای را بیاموزند و سپس وارد بازار کار شوند، ندارند. زیرا داشتن تحصیلات و مدرک دانشگاهی را نوعی پرستیژ به حساب می آورند و ترجیح می دهند فرزند شان به جای یاد گرفتن مثلا حرفه لوله کشی، حتما مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد دانشگاهی بگیرد.

  • شرایط تحصیل در آلمان چیست؟
  • مزایای تحصیل در آلمان کدامند؟
  • تحصیلات دانش آموزی در آلمان (قبل از دانشگاه)
  • تحصیلات دانشگاهی در آلمان
  • مقاطع تحصیلی دانشگاهی در آلمان

ارزشیابی آنلاین تحصیلی (بدون هزینه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده همه اطلاعات آلمان

مطالب مرتبط

طراحی و پشتیبانی : سعید قائدی
مشاوره تحصیلی رایگان