وابسته به موسسه سروش دانش پرشین «با مجوز رسمی از وزارت علوم »

بیمه

شرکت های بیمه ای در آلمان

شرکت های بیمه ای در آلمان   آدرس سایت های تعدادی از شرکت های مهم بیمه به شرح ذیل است: Techniker KrankenKasse: http://www.tk-online.de AOK-Die GesundheitsKasse: http://www.aok.de/ AOK: http://www.unilife.de/                                                                                         (برای دانشجویان) BARMER: WWW.Barmer.de DAK: http://www.dak.de/ KKH: http://www.kkh.de/ BKK: http://www.bkk.de/ http://www.mawista.com Mawista: http://www.care-concept.de CARE CONCEPT AG:   بیمه Techniker KranKenKasse(TK) آلمان بیمه TK  یکی از بیمه های […]

شرکت های بیمه ای در آلمان

 

آدرس سایت های تعدادی از شرکت های مهم بیمه به شرح ذیل است:

Techniker KrankenKasse: http://www.tk-online.de

AOK-Die GesundheitsKasse: http://www.aok.de/

AOK: http://www.unilife.de/                                                                                         (برای دانشجویان)

BARMER: WWW.Barmer.de

DAK: http://www.dak.de/

KKH: http://www.kkh.de/

BKK: http://www.bkk.de/

http://www.mawista.com Mawista:

http://www.care-concept.de CARE CONCEPT AG:

 

بیمه Techniker KranKenKasse(TK) آلمان

بیمه TK  یکی از بیمه های خیلی خوب دولتی بوده که خدمات پزشکی و دندان پزشکی خیلی خوبی ارائه میدهد.در بخش دانشجویی این بیمه با سن کمتر از ۳۰ سال میتوان با مبلغ ماهیانه ۳۲/۵۷ تا ۴۹/۵۸ یورو از این بیمه استفاده کرد.در خواست برای افزایش خدمات بیمه به مبلغ آن می افزاید.دانشجویان بالای ۳۰ سال میبایستی از بیمه معمولی این شرکت استفاده نمایند،هرچند پس از اتمام ۳۰ سال میتوان با شرایطی تا ۶ یا ۱۲ ماه از این بیمه با مبلغی کمتر از بیمه عادی استفاده نمود.همچنین در صورتیکه سن دانشجو بیش از ۳۰ سال شد و همسر وی با سنی کمتر از ۳۰ سال دانشجو باشد،بیمه را میتوان به نام او تغییر داده و با هزینه ثابت قبلی از مزایای آن بهره برد.

در صورتیکه دانشجو متاهل بوده و بویژه سنی کمتر از ۳۰ سال داشته باشد،استفاده از این بیمه توصیه میگردد.

تخفیف این بیمه برای دانشجویان با سن کمتر از ۳۰ سال نسبت به بیمه عادی آن،بسیار خوب بوده و استفاده از بیمه خانوادگی (برای زن و شوهر)مستلزم پرداخت هزینه اضافی نمیباشد.

برای ورود به بخش دانشجویی وب سایت TK  میتوان از آدرس اینترنتی زیر استفاده نمود.

http://www.tk-online.de/centaurus/generator/tk-

online.de/01_ gut_ versichert/050_student/010_kvds/kvds.html

 

بیمه AOK در آلمان

بیمه AOK از بیمه های دولتی است و خدمات پزشکی و دندانپزشکی خوبی ارائه میدهد.این بیمه برای دانشجوی متاهل و بویژه با سن کمتر از ۳۰ سال،بیمه بسیار مناسبی است و استفاده از بیمه خانوادگی (برای زن و شوهر)مستلزم پرداخت هزینه اضافی نمیباشد.

شرایط این بیمه بسیار شبیه بیمه TK بوده و دانشجویان با سن کمتر از ۳۰ سال میتوانند از این بیمه با مبلغ ماهیانه ۳۲/۵۷ تا ۴۹/۵۸ یورو استفاده کنند.بیمه دانشجویی آن با درخواست برای افزایش خدمات،مبلغ آن را می افزاید.دانشجویان بالای ۳۰ سال می بایستی از بیمه معمولی این شرکت استفاده نمایند.در صورتیکه دانشجو متاهل بوده و و بویژه سنی کمتر از ۳۰ سال دارد،استفاده از این بیمه توصیه میگردد.

برای ورود به بخش دانشجویی وب سایت این بیمه میتوان از آدرس اینترنتی زیر استفاده نمود.

/http://www.unilife.de

 

بیمه Mawista در آلمان

بیمه Mawista از بیمه های ارزان قیمت بوده و شرایط مناسبی دارد.این بیمه،یک بیمه درمانی و مسافرتی مخصوص خارجی ها در آلمان و آلمانی ها در خارج ار آلمان میباشد.هزینه این بیمه برای دانشجویان برای سال اول قرارداد،۱۰/۳۳ یورو برای بیمه درمانی تا ۹۰/۵۸ یورو برای بیمه درمانی با خدمات بیشتر و بیمه حوادث میباشد.همچنین هزینه این بیمه از ابتدای سال دوم تا انتهای سال چهارم از ۷۰/۵۶ تا ۷۰/۶۳ یورو میباشد.دانش آموزان کلاس های زبان هم میتوانند از این بیمه استفاده نمایند.

برای ورود به بخش دانشجویی وب سایت این شرکت بیمه میتوان از آدرس اینترنتی زیر استفاده نمود.

/http://www.mawista.com/side

از دیگر شرایط این بیمه برای دانشجویان میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

-حداکثر سن ۴۰ سال

-حداقل مدت قرارداد ۱ ماه و حداکثر ۴۸ ماه

-فسخ قرارداد برای انتهای هر ماه ممکن است

-تمدید قرارداد از طریق تلفن،فاکس،ایمیل و نامه ممکن است

 

بیمه CARE CONCEPT در آلمان

بیمه care concept یکی دیگر از شرکت های بیمه ای در آلمان است که شرایط مناسبی برای دانشجویان برخوردار است.دانشجویان میتوانند از بخشی از این بیمه که مخصوص دانش آموزان کلاس های زبان و دانشجویان خارجی بوده و Care College نام دارد استفاده میکنند.

از شرایط این بیمه برای دانشجویان میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

-حداکثر سن ۳۵ سال

-حداقل مدت قرارداد ۱ ماه و حداکثر آن ۴۸ ماه میباشد.

-حداقل مبلغ ماهیانه این بیمه برای ۱۲ تا ۱۵ ماه اول قرارداد ۲۹ یورو و نوع دیگر با خدمات بیشتر آن ۴۹ یورو میباشد.برای مردان پس از ۱۶ ماه و برای زنان پس از ۱۳ ماه مبلغ این بیمه به ۵۳ یورو برای بیمه عادی و ۷۰ یورو برای بیمه با خدمات بیشتر افزایش می یابد.

-هرچند از این بیمه برای تمام بیماری ها میتوان استفاده نمود ولی از نوع ارزان آن نمیتوان برای معاینه عمومی (checkup)به پزشک مراجعه نمود.

برای ورود به بخش دانشجویی این بیمه با نام Care Callege میتوان از آدرس اینترنتی زیر استفاده نمود.

http://www.carre-concept.de/sprachschueler.php

 

بیمه‌درمانی برای دانشجویان در آلمان

دانشجویان ضمن تحصیل در آلمان ملزم به انتخاب بیمه درمانی بوده و می توانید هریک ازشرکت‌های بیمه خصوصی و یا دولتی را که می خواهند انتخاب کنید، اما بیمه درمانی دولتی معمولا ارزان تر است. اگر در طی دوران تحصیل، تحت پوشش  بیمه خصوصی هستید، نمی توانید به بیمه درمانی دولتی بازگردید. در آلمان، بیمه سلامت بین المللی در شرایط  خیلی خاصی قابل قبول و استفاده می باشد.

با داشتن بیمه درمانی دولتی به سادگی  میتوانید مدارک عضویت خود در دانشگاه را ثبت کنید. اگر بیمه درمانی خصوصی یا خارجی دارید، ابتدا باید این گواهی را به شرکت بیمه درمانی دولتی آلمان ارسال کنید. آنها می توانند در یک نامه بیمه شما را تایید کرده وسپس گواهی آن را به دانشگاه ارسال کنید.

به عنوان یک اصل، قبل از تقاضای بیمه باید به خوبی  از همه شرایط عقد قرارداد ها مطلع باشید. در قراردادها  مقدار پرداخت مشخص  شده است. قبل از اینکه یک قرارداد بیمه را عقد کنید، می توانید با یک مشاور حرفه ای بیمه یا  با اداره حمایت از مصرف کنندگان  (Verbraucherzenterale)  تماس بگیرید.

میتوان با مراجعه به آژانس های بیمه که تقریبا در همه دانشگاه های آلمان یک نمایندگی دارند و پس از کسب اطلاعات لازم در مورد شرایط،هزینه و خدمات،بیمه مناسبی انتخاب کرد.با مراجعه به بخش اطلاعات دانشگاه میتوان در مورد مکان این نمایندگی ها در دانشگاه اطلاعات کسب کرد.لازم به ذکر است که همچون تمام قراردادها میبایست قبل از امضاء قرارداد بیمه حتما از مفاد و شرایط قرارداد اطلاع کسب کرده و سپس آن را امضاء نمود زیرا در آلمان قانون های لغو قرارداد بسیار مشکل تر از ایران است.

در صورت کار کردن در آلمان،حق بیمه تامین اجتماعی از درآمد ناخالص برداشت میشود که به صورت مساوی بین کارفرما و کارگر تقسیم میشود. مهمترین شرکت های بیمه ی درمانی عبارتند از: TK,AOK,DAK,BKK,KKH,MAwista,CareConcept

از انواع مختلف بیمه و شرایط آنها میتوان در سایت اینترنتی به آدرس زیر کسب اطلاع کرد.

http://www.versicherungen.de/

 

ارزشیابی آنلاین تحصیلی (بدون هزینه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده همه اطلاعات آلمان

مطالب مرتبط