موسسه آبادانی سروش دانش

شرایط سنی تحصیل

شرایط سنی برای تحصیل در آلمان

شرایط سنی برای تحصیل در آلمان قبل از اینکه به شرایط سنی برای تحصیل در آلمان بپردازیم، بهتر است که بصورت کلی در خصوص شرایط سنی در خارج از کشور توضیحاتی ارائه شود.   شرایط سنی برای تحصیل در خارج از کشور شرایط سنی برای تحصیل در آلمان و در کل خارج از کشو، یکی […]

شرایط سنی برای تحصیل در آلمان

قبل از اینکه به شرایط سنی برای تحصیل در آلمان بپردازیم، بهتر است که بصورت کلی در خصوص شرایط سنی در خارج از کشور توضیحاتی ارائه شود.

 

شرایط سنی برای تحصیل در خارج از کشور

شرایط سنی برای تحصیل در آلمان و در کل خارج از کشو، یکی از مواردی است که ذهن بیشتر متقاضیان ذهن را به خود درگیر کرده است. اینکه با چه شرایط سنی و برای چه مقطع تحصیلی می توان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی از یک کشور دیگر کرد، و یا اینکه کدام یک از کشورها شرایط سنی برای تحصیل متقاضیان خارجی دارند، همواره یکی از سئوال های اساسی متقاضیان تحصیل در خارج می باشد.

 

 

برای مشخص شدن این مورد، ابتدا توصیه می شود که کشور مد نظر خود برای ادامه تحصیل را انتخاب نمائید. زیرا در برخی از کشورها مانند اتریش یا سوئد، شرایط سنی برای تحصیل مهم نیست.

 

 

اما در برخی از کشورهای دیگر مثل آلمان، شرایط سنی متقاضیان برای تحصیل در مقطع کالج مهم است. در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که با شرایط سنی مختلف، از طریق تحصیل به کشورهایی مثل اتریش یا سوئد رفته اند و سپس اقدام به پناهندگی کرده اند، راه را برای سایر افراد متاسفانه ناهموار کرده اند.

 

 

پس اگر شرایط سنی شما برای تحصیل در یک کشور مناسب نیست، و مجبور به انتخاب کشور دیگری هستید که شرایط سنی برای تحصیل ندارد، توصیه می شود حتما” به فکر اخذ ویزای آن کشور هم باشید که دچار مشکل نشوید. زیرا بسیاری از این کشورها در حال حاضر شرایط سختی را برای ویزا دادن دارند.

 

 

شاید به صراحت نتوان گفت که کدام کشورها دارای شرایط سنی برای تحصیل خارجیان هستند. زیرا این شرایط ممکن است در زمانهای مختلف تغییر کند و یا شرایط برای افراد مختلف یکسان نباشد.

 

در قوانین بیشتر کشورها شرایط سنی خاصی برای ورود افراد به دانشگاهها در نظر گرفته نشده است، و فقط برای ورود به کالج های دانشگاهی شرایط سنی اعمال می شود.

 

اما آنچه که مهم است سفارت کشورها است که به شرایط سنی شما توجه می کند و ممکن است به شما ویزای لازم برای تحصیل را ندهد. به عبارتی اگر شما با سن بالا و یا گپ تحصیلی زیاد، پذیرش تحصیلی از دانشگاه و کالجی در یک کشور گرفته اید، دلیلی بر گرفتن ویزای شما نیست.

 

 سفارت خانه ها معمولا به طور مستقل عمل کرده و هیچ کاری به دانشگاههای کشور خود ندارند. مخصوصا” اگر شما از یک کالج یا دانشگاه خصوصی پذیرش دریافت کرده باشید

 

معمولا دانشگاهها و یا کالج های خصوصی برای منافع خودشان، به راحتی به شما با هر شرایطی پذیرش می دهند. پس سد و مانع اصلی برای شما سفارت است.

 

 

توصیه می شود برای رفع این مانع و رسیدن به اهداف تحصیلی خود، از افراد خبره که تجربه زیادی در دریافت ویزا از آن کشور دارند، حتما استفاده نمائید. گروه کارشناسان ما در این زمینه در خدمت شما هستند.

 

 

منظور از شرایط سنی برای تحصیل چیست؟

 

اگر شما دارای یک مدرک تحصیلی همانند: دیپلم و پیش دانشگاهی، کارشناسی و یا کارشناسی ارشد هستید، و مدت زیادی از فارغ التحصیلی شما گذشته است، به این معنی است که شما دارای گپ یا فاصله تحصیلی هستید و شرایط سنی شما برای تحصیل در برخی از کشورها مناسب نیست.

 

این که این فاصله تحصیلی چه مقدار می باشد و یا چه مدت زمان از فارغ التحصیلی شما گذشته است، نیز به مدرک تحصیلی شما بستگی دارد. اگر فقط دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هستید و بیش از سه سال از زمان فارغ التحصیلی شما گذشته است، شما دارای گپ تحصیلی هستید و به عبارتی شرایط سنی مناسب را برای تحصیل در برخی از کشورها  ندارید.

 

 

همچنین اگر شما دارای مدرک کارشناسی هستید و بیش از ۵ سال از زمان فارغ التحیلی شما گذشته است، شما دارای گپ تحصیلی هستید. و اگر دارای مدرک کارشناسی ارشد هستید و می خواهید مجدد برا یکارشناسی ارشد اقدام کنید و بیش از چهار سال از زمان فارغ التحصیلی شما گذشته استف نیز شما دارای گپ تحصیلی هستید. معمولا برای دکتری شرایط سنی زیاد مهم نیست و اکثر کشورها شرایط سختی را برای شما در نظر نمی گیرند.

 

 

در بسیاری از موارد، راه کار برای خروج از این بن بست وجود دارد که می تواند منجر به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی شود. لذا چون شرایط کشورها، و همچنین شرایط افراد متفاوت می باشد، توصیه می گردد حتما با مشاوران و کارشناسان ما برای پیدا کردن راه حل تماس بگیرید. ممکن است برای شما هم راهی وجود داشته باشد.

 

 

شرایط سنی برای تحصیل در آلمان

آلمان همواره یکی از کشورهای مقصد و پر طرفدار برای تحصیل ایرانیان می باشد. اما این کشور به خاطر تقاضای بالای متقاضیان تحصیل در این کشور، در برخی از مقاطع تحصیلی، شرایطی سنی برای تحصیل و یا ویزای تحصیلی راقرار داده است.

 

 

برای پذیرش تحصیلی آلمان، فقط کالج های دولتی آلمان دارای شرایط سنی برای تحصیل در آلمان می باشند. تجربه به ما ثابت کرده است که تا سن ۲۷ یا ۲۸ سال هم می توان از کالج های دولتی آلمان پذیرش تحصیلی دریافت نمود و مشغول به تحصیل در کالج دانشگاهی آلمان شد. اما هیچ شرایط سنی برای تحصیل در دانشگاههای آلمان در هیچ دانشگاهی دیده نشده است.

 

 

ما در سالهای اخیر حتی با شرایط سنی ۴۵ سال هم برای کارشناسی ارشد، پذیرش تحصیلی آلمان را دریافت نموده ایم که خوشبختانه منجر به ویزا هم شده است. این که شما با چه شرایط سنی برای تحصیلی آلمان اقدام می نمائید، به خود شما بستگی دارد و توصیه ما این است که با کمترین گپ تحصیلی اقدام به این کار نمائید. زیرا هر چه گپ تحصیلی شما زیادتر شود، شما از درس فاصله گرفته و بسیاری از مطالبی را که فراگرفته اید فراموش خواهید کرد. لذا در دانشگاههای آلمان دچار مشکل در تفهیم دروس خواهید شد.

 

 

از نظر سفارت آلمان، شرایط فرد برای تحصیل در این کشور مهم است و یکی از مواردی که گاهی منجر به ریجکتی ویزای فرد از سفارت آلمان می شود، داشتن سن بالا برای تحصیل است. پس با شرایط سنی مناسب برای تحصیل در آلمان اقدام نمائید، تا دچار مشکلات ویزا در سفارت آلمان نشوید.

 

 

شرایط سنی برای تحصیل در کالج های آلمان

 

از نظر سفارت آلمان، برای رفتن به کالج بهترین شرایط سنی بین ۱۸ تا ۲۱ سال می باشد. این بدان معنی است که کمتر از ۱۸سال برای ورود به آلمان و یا کالج امکان پذیر نیست، و بالای ۲۱ سال نیز بستگی به شرایط  فرد متقاضی دارد. اگر در انگیزه نامه خود که به سفارت ارائه می دهید، توجیه خوبی ارائه شود، قطعا منجر به ویزا خواهد شد.

 

این که شما بین ۱۸ تا ۲۱ سال در دانشگاههای ایران هم تحصیل کرده باشید یا خیر، برای سفارت بسیار مهم است. تحصیل در دانشگاههای ایران در این فاصله زمانی ، هم می تواند برای ویزا گرفتن مفید و موثر باشد و هم می تواند بسیار خطر ناک باشد.

 

این مطلب را ما بر اساس تجربه چندین ساله خود دریافتیم. پس سعی کنید که حتما” از مشاورین و کارشناسان مجرب و مخصوصا با تجربه در این زمینه استفاده نمائید. اگر بر اساس داشته های خود و اطلاع از خواسته های افیسرهای سفارت و یا ادره مهاجرت آلمان داشته باشید، بتوانید انگیزه نامه خوب و قابل توجیهی بنویسید و همچنین اسناد و مدارک مورد نظر را به خوبی به سفارت ارائه دهید، به احتمال زیاد ویزای خود را دریافت خواهید کرد. هر چند که دریافت ویزا از هیچ کشوری تضمینی نیست. ولی می توانید شانس خود را به حد اکثر ممکن برسانید.

 

 

شرایط سنی برای تحصیل کارشناسی در دانشگاههای آلمان چیست؟

 

اگر می خواهید بدون گذراندن دوره های کالج دانشگاهی در آلمان، به دانشگاههای این کشور راه یابید، باید حد اقل دو ترم در دانشگاههای معتبر ایران تحصیل کنید و در این دو ترم نیز بیش از ۳۵ واحد دانشگاهی را بگذرانید.

 

توضیح اینکه، این ۳۵ واحد حتما نباید تماما” واحدهای دروس پایه و اختصاصی باشد. بلکه به تناسب آنچه که دانشگاه به شما می هدف کافی است. یعنی اگر بیش از دو سوم دروس گذرانده شده شما درو س پایه و تخصصی باشند، کافی است.

 

مطلب دیگر اینکه معدل این دو ترم یا ۳۵ واحد نیز بر اساس رشته ای که می خواهید در آلمان ادامه دهید، باید بالای ۱۵ باشد. البته برای متقاضیان تحصیل پزشکی در آلمان، این معدل باید بالای ۱۸ باشد و هر معدل شما بالاتر باشد شانس شما برای پذیرش مستقیم بیشتر است.

 

اما این که با چه شرایط سنی می توانید برای تحصیل کارشناسی در آلمان اقدام کنید که منجر به ویزای تحصیلی آلمان هم بشود، باید اعلام نمائیم که، برای اطمینان از دریافت پذیرش و مخصوصا ویزا از سفارت آلمان، تا سن ۲۳ سال هم امکان پذیر است و ما این تجربه را به کرات در موسسه خود داشته ایم.

 

 

یعنی هم برای اخذ پذیرش تحصیلی و هم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، مشکلی پیش نخواهد آمد. هر چند در این مورد هم، نوشتن انگیزه نامه خوب و قابل توجیه بسیار بسیار مهم می باشد و ارائه مدرک و مستنداتی متناسب با شرایط و داشته های شما و همچنین چیدمان این مدارک متناسب با داشته های شما، در صدور ویزای تحصیلی شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. پس در این مورد هم توصیه اکید می شود که از نظر کارشناسان خبره و با تجربه حتما استفاده نمائید تا دچار مشکلی نشوید.

 

 

نام دانشگاهی که در ایران درس خوانده اید و همچنین معدلی که بدست آورده اید در این خصوص نیز بسیار مهم است

 

اما برای افرادی که می خواهند در رشته های پزشکی عمومی، دندانپزشکی، دامپزشکی و یا داروسازی در آلمان تحصیل کنند، و مستقیما” در این رشته ها پذیرش بگیرند، شرایط سنی تحصیل در آلمان متفاوت است.

 

اما بهترین شرایط سنی برای این افراد نیز تا ۲۳ سال می باشد. افرادی که می خواهند پذیرش مستقیم رشته های پزشکی را از ۀلمان دریافت نمایند، باید حد اقل ۳۵ واحد در یکی رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و یا یکی از رشته های پیراپزشکی (پرستاری، مامائی، هوشبری، اتاق عمل، میکروبیولوژی، علوم آزمایشگاهی ) گذرانده باشند.

 

همچنین معدل این افراد باید بالای ۱۸ باشد و هر چه این معدل بالاتر باشد، تاثیر بیشتری در پذیرش آنها خواهد داشت. از نظر دانشگاههای آلمان، شرایط سنی خاصی برای تحصیل افراد در رشته های پزشکی وجود ندارد و حتی بالای ۳۰ سال نیز امکان پذیر بوده است.

 

اما مانند سایر موارد، آنچه که در اینجا مهم است دریافت ویزای تحصیلی آلمان از سفارت این کشور می باشد. در این خصوص نیز توجیه کردن افیسرهای پرونده شما در سفارت و همچنین اداره مهاجرت آلمان، بسیار مهم است . پس باز هم توصیه می شود که در نوشتن انگیزه نامه و ارائه مدارک به سفارت بسیار دقت نمائید.

 

هر چند در خصوص متقاضیان علوم پزشکی، کمی با سایر افراد متفاوت می باشد و از آنجائی که کشور آلمان نیازمند نیروهای علوم پزشکی می باشد، سخت گیری زیادی در این خصوص ندارد.

 

 

شرایط سنی برای تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاههای آلمان چیست؟

بحث کارشناسی ارشد در آلمان، با کارشناسی و کالج متفاوت تر است. در این مورد نیز دانشگاههای آلمان هیچ محدودیت سنی برای صدور پذیرش تحصیلی متقاضیان ندارند و تنها نیاز است که گواهی کاری منتاسب با رشته خود، برای سالهایی که از درس فاصله گرفته اید(گپ تحصیلی شما) ارائه دهید.

 

اما آنچه که در این مورد نیز مهم است ، بحث دریافت ویزای تحصیلی از سفارت آلمان می باشد. آنچه ما بر اساس تجربه در این زمینه در سالهای اخیر بدست آورده ایم این است که با شرایط سنی ۳۰ تا ۳۱ سال هم شرایط برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان مناسب است و از شانس بالایی برخوردار می باشید.

 

هر چه سن شما کمتر باشد و گپ تحصیلی شما کمتر باشد، قطعا شرایط شما برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان بهتر بوده و شانس شما بیشتر است

 

اگر گپ تحصیلی شما بعد از فارغ التحصیلی کارشناسی زیاد است، برای توجیه کردن سفارت و اداره مهاجرت، باید انگیزه نامه جامع و توجیه کننده ایی به سفارت ارائه دهید. همچنین رزومه (CV)، گواهی های سابقه کار شما، بیمه تامین اجتماعی، سایر دوره های متفاوتی که گذرانده اید و همچنین سرتیکفیت هایی که در این مدت بدست آورده اید،  در متقاعد شدن افیسر پرونده بسیار تاثیر گذار است.

 

 

در این خصوص نیز توصیه می شود که حتما از نظر و پیشنهادهای کارشناسان ما که از تجربه بالایی در این زمینه برخوردار می باشند، استفاده نمائید. ما برای دوستانی حتی با شرایط سنی ۴۵ سال، ۳۷ و ۳۸ سال نیز از سفارت آلمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، ویزا دریافت نموده ایم.

 

 

شرایط سنی برای تحصیل دکتری در آلمان:

دانشگاههای آلمان برای صدور پذیرش دکتری برای متقاضیان، هیچ محدودیت سنی ندارند. از آنجائی که برای پذیرش دکتری معمولا استاد راهنمای شما می تواند حرف اول و آخر را در پذیرش شما بزند، اگر بتوانید نظر ایشان را بدست اوریدف مشکلی در زمینه صدور پذیرش تحصیل از دانشگاههای آلمان ندارید.

 

از سوی دیگر سفارت آلمان نیز تا کنون دیده نشده است که به افراید که پذیرش تحصیلی دکتری آلمان را دارند، سخت گیری نماید. کافیست که شرونده خوب و مناسبی ببنیدید و به سفارت ارائه دهید و منتظر ویزای خود باشید. تجربه ما در زمینه پذیرش تحصیلی وویزای تحصیل دکتری از آلمان، تا ۴۵ سال بوده است و قطعا هر چه این عدد کمتر باشد، شما از شرایط مناسب تری برخوردار خواهید بود.

 

 

 

 • شرایط تحصیل در آلمان چیست؟
 • مزایای تحصیل در آلمان کدامند؟
 • تحصیلات دانش آموزی در آلمان (قبل از دانشگاه)
 • تحصیلات دانشگاهی در آلمان
 • مقاطع تحصیلی دانشگاهی در آلمان

ارزشیابی آنلاین تحصیلی (بدون هزینه)

3 پاسخ به “شرایط سنی برای تحصیل در آلمان”

 1. فاطمه گفت:

  سلام
  من ۲۱سالمه و معدل دیپلم ۱۸.۶۰ از مدارس سمپاد هستش و در حال حاضر دانشجوی ترم ۲ پرستاری دانشگاه جندی شاپور هستم.
  می خواستم برای تحصیل پزشکی در آلمان اقدام کنم
  و می خواستم که لطفا من و راهنمایی کنید که حداکثر زمانی که از لحاظ سنی وقت دارم چقدر هستش و یا اینکه اصلا احتمال پذیرش دارم؟

 2. مهسا گفت:

  سلام وقت بخیر من ۲۲ سالمه ترم ۶ پرستاری دانشگاه شهید بهشتی هستم معدل دیپلمم ۱۹.۷۰ و معدل لیسانس تا الان ۱۷.۴۸ بوده. درحال خوندن آلمانی هستم. احتمالا ۱ سال دیگ طول میکشه تا مدرک ب ۲ آلمانی رو بگیرم. آیا شانس دارم برای پزشکی یا دندان توی آلمان؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده همه اطلاعات

مطالب مرتبط

طراحی و پشتیبانی : سعید قائدی
مشاوره تحصیلی رایگان