وابسته به موسسه سروش دانش پرشین «با مجوز رسمی از وزارت علوم »

زبان آلمانی

 زبان آلمانی

تنها ۱۰۰ میلیون اروپایی زبان آلمانی را به عنوان زبان مادری تکلم می کنند و ۱ میلیون غیر اروپایی نیز با این زبان صحبت می کنند. کشور های آلمان ،سوئیس ، اتریش، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین به آلمانی صحبت می کنند. همچنین زبان آلمانی در نواحی از شمال ایتالیا ، شرق بلژیک ، شرق فرانسه، […]

تنها ۱۰۰ میلیون اروپایی زبان آلمانی را به عنوان زبان مادری تکلم می کنند و ۱ میلیون غیر اروپایی نیز با این زبان صحبت می کنند. کشور های آلمان ،سوئیس ، اتریش، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین به آلمانی صحبت می کنند.

همچنین زبان آلمانی در نواحی از شمال ایتالیا ، شرق بلژیک ، شرق فرانسه، همچنین در هلند و دانمارک به کار می آید. از سال ۱۹۸۹ شمار زبان آموزان آلمانی در سراسر دنیا رو به افزایش است

بر اساس آمار مؤسسه “گوته ” حدود ۲۰ تا ۲۱ میلیون نفر در سال ۱۹۹۵ به یادگیری آلمانی به عنوان زبان خارجی پرداخته اند. هرچند آلمان تنها ۵/۲ درصد جمعیت دنیا را تشکیل می دهند ولی آلمانی جزء ۱۲ زبان رایج جهان به شمار می آید. همچنین در محدوده اروپا ، آلمانی بیشترین تعداد گویش را به خود اختصاص داده است.

اگر شخصی قصد دارد برای مدت قابل ملاحظه ای در آلمان زندگی کند می بایست زبان آلمانی را فرا گیرد.

هرچند بسیاری از آلمانی ها انگلیسی می دانند ولی ارتباط زیاد با جامعه آلمانی چه در دانشگاه و چه در محیط های دیگر مستلزم دانستن زبان آلمانی است. لذا توصیه می گردد که دانشجویان زبان آلمانی را فرا گیرند.

فراگیری زبان آلمانی در آلمان بسیار پر هزینه بوده و مستلزم صرف زمان زیادی است. همچنین یادگیری هم زمان زبان آلمانی و تحصیل در دانشگاه از سرعت پیشرفت تحصیلی دانشجو می کاهد. از طرف دیگر زندگی وتحصیل در آلمان قبل از یادگیری زبان آلمانی با مشکلاتی همراه بوده و باعث می شود  که دانشجو نتواند با محیط اطراف خود به خصوص در ماه های اول ورود به آلمان که نیاز بیشتری به این ارتباط دارد ، ارتباط بر قرار نماید . از این رو به صورت اکید توصیه می شود دانشجویانیکه قصد یادگیری زبان آلمانی را دارند حتما در ایران و قبل از ورود به آلمان به آموختن زبان آلمانی پرداخته و حداقل دوره های ابتدایی زبان آلمانی را فرا گیرند.

در ایران مدارس و کلاس های زبان مختلفی وجود دارد و این کلاس ها معمولا همه دوره های زبان را در سطوح مختلف مقدماتی ، میانه و پیشرفته و در ترم ها و دوره های عادی فشرده و فوق فشرده ارائه می دهند. همچنین در برخی مدارس امتحانات زبان آلمانی مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های آلمان برگزار می گرد.

مشاهده همه اطلاعات زبان آلمانی

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *