وابسته به موسسه سروش دانش پرشین «با مجوز رسمی از وزارت علوم »

حوزه های کاری نیازمند به نیروی متخصص در آلمان

حوزه های کاری نیازمند به نیروی متخصص در آلمان

حوزه های کاری نیازمند به نیروی متخصص در آلمان بر اساس آمار و ارقام موسسه اقتصاد آلمان، کمبود نیروی کار در آلمان در رشته های فنی مانند مهندسی برق، مکانیک، مکاترونیک، علوم طبیعی و هم چنین در زمینه بهداشت و درمان و در حوزه خدمات در خانه های سالمندان بسیار شدید است. هر چند که […]

حوزه های کاری نیازمند به نیروی متخصص در آلمان

بر اساس آمار و ارقام موسسه اقتصاد آلمان، کمبود نیروی کار در آلمان در رشته های فنی مانند مهندسی برق، مکانیک، مکاترونیک، علوم طبیعی و هم چنین در زمینه بهداشت و درمان و در حوزه خدمات در خانه های سالمندان بسیار شدید است. هر چند که در دیگر موارد کاری و حرفه ای نیز این کمبود احساس می شود و کارفرمایان بعضا با مشکل جذب نیروی متخصص روبروی می باشند.

همچنین اگر تا کنون در دانشگاههای ایران و یا دیگر کشورها تحصیل نکرده اید و در هیچ رشته‌ی مدرک حرفه‌ای ندارید و نمی دانید چه شغلی را دنبال کنید، می توانید اطلاعات لازم در  زمنیه حوزه های کاری نیازمند به نیروی متخصص در آلمان را از سایت مرکز اطلاعاتی (Berufsinformationszentrum) و یا وب‌سایت (Berufene) بصورت انلاین مشاهده و دریافت کنید.

در این مراکز اطلاعاتی درباره حرفه ها و مشاغل کاری شرایط کاری، حقوق ماهانه هر شغل و شانس یافتن کار در هرحرفه توضیح داده شده است. همچنین فهرستی از همه مشاغل و حرفه هایی که در حال حاضر در بازار کار آلمان وجود دارد را میتوانید از اینجا بدست  آورید.

آلمان برای برطرف کردن  نیاز شدید نیروی کار، طرحی چند لایه را ارائه کرده است که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود: توسعه و تداوم آموزش دانشگاهی در بین مردم آلمان و در زمینه های مختلف، بهبود قوانین موجود در مباحث زندگی و کار و به نفع تلفیق خانواده و کار، ورود نیروی کار از خارج از اتحادیه اروپا و آلمان و آموزش این نیروها.

یکی از مهم ترین نکات این قانون این است که شرایط و امکانات را برای ورود متقاضیان کار با تحصیلات دانشگاهی و حتی کسانی که حرفه ای را آموخته اند تقریبا برابر کرده است. زیرا کمبود شدید نیروی کار در حرفه های مختلف فنی بیشتر از کسانی است که تحصیلات دانشگاهی دارند.

ارزشیابی آنلاین تحصیلی (بدون هزینه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده همه اطلاعات آلمان

مطالب مرتبط