وابسته به موسسه سروش دانش پرشین «با مجوز رسمی از وزارت علوم »

توصیه نامه (Recomendation) برای پذیرش از دانشگاههای آلمان

توصیه نامه چیست؟ توصیه نامه یا Recomendation به نامه ای می گویند که توسط یک استاد دانشگاهی که عضو هیئت علمی دانشگاه می باشد، در خصوص توصیف دانشجو برای ادامه تحصیل نوشته می شود. این نامه معمولا به زبان انگلیسی نوشته می شود و نیازی به ترجمه رسمی ندارد. مگر این که دانشگاهی اشاره کرده […]

توصیه نامه چیست؟

توصیه نامه یا Recomendation به نامه ای می گویند که توسط یک استاد دانشگاهی که عضو هیئت علمی دانشگاه می باشد، در خصوص توصیف دانشجو برای ادامه تحصیل نوشته می شود.

این نامه معمولا به زبان انگلیسی نوشته می شود و نیازی به ترجمه رسمی ندارد. مگر این که دانشگاهی اشاره کرده باشد که حتما باید ترجمه رسمی شود.

چه مواردی که باید در نوشتن و یا اخذ توصیه نامه رعایت کنیم ؟

  • متن توصیه نامه معمولا بین نصف صفحه تا دو سوم صفحه و یا نهایتا یک صفحه می باشد و بیشتر از آن نیاز نیست زیرا ممکن است یک متن طولانی اثر منفی نیز داشته باشد.
  • در نوشتن توصیه نامه اغراق نکنید. یعنی متن طوری نباشد که استاد بیش از حد از شما توصیف کرده باشد. چون در این صورت این سئوال برای دانشگاهها و اساتید دانشگاهی که می خواهید از آن پذیرش بگیرید پیش می اید که چرا چنین دانشجوئی با این شرایط ویژه در همان دانشگاه تحصیل نمی کند و تحت نظر آن استاد ادامه تحصیل نمی دهد.
  • در توصیه نامه حتما ادرس و مشخصات استادی که امضا نموده باید نوشته شود. همچنین دقت داشته باشید که حتما و حتما باید آدرس ایمیل دانشگاهی استاد نوشته شود نه آدرس gmail و یا yahoo.
  • سعی کنید دو یا سه توصیه نامه از هر یک از اساتید خود بگیرید که بتوانید به دانشگاههای مختلف ارسال نمائید.
  • برخی از دانشگاهها نیاز به اصل توصیه نامه دارند و برخی دیگر اسکن آن را نیز قبول می کنند
  • از اساتیدی که از آنها توصیه نامه گرفته اید بخواهید که حد اقل هفته ای یک بار ایمیل خود را چک کنند تا اگر استعلامی از طرف دانشگاه ارسال شده است، پاسخ دهند و ایمیل دانشگاهها بدون پاسخ نماند.

 

 

 

ارزشیابی آنلاین تحصیلی (بدون هزینه)

  • کافیست کمی وقت بگذارید و از شرایط ادامه تحصیل خود در آلمان بصورت آنلاین مطلع شوید
  • ​ فقط با صرف ۳-۲ دقیقه وقت در این صفحه، می توانید از شرایط تحصیل خود در آلمان بصورت آنلاین مطلع شوید​​
مشاهده همه اطلاعات

مطالب مرتبط

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *