وابسته به موسسه سروش دانش پرشین «با مجوز رسمی از وزارت علوم »

بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن

بیمه مسافرتی برای دریافت ویزای شینگن یکی از مواد الزامی برای دریافت ویزای شینگن ، بیمه مسافرتی است. این نوع بیمه برای تمام ویزا های بلند مدن و کوتاه مدتی که اتحادیه اروپا می خواهند برای یک متقاضی صادر نمایند، ضروری می باشد. بیمه مسافرتی را می توانید از دفاتر بیمه ای سراسر کشور دریافت […]

بیمه مسافرتی برای دریافت ویزای شینگن

یکی از مواد الزامی برای دریافت ویزای شینگن ، بیمه مسافرتی است. این نوع بیمه برای تمام ویزا های بلند مدن و کوتاه مدتی که اتحادیه اروپا می خواهند برای یک متقاضی صادر نمایند، ضروری می باشد. بیمه مسافرتی را می توانید از دفاتر بیمه ای سراسر کشور دریافت نمائید.

اما قبل از دریافت آن توجه داشته باشدی که سفارت خانه برخی از کشور ها، برخی از بیمه ها را قبول نمی کنند. لذا قبل از تهیه بیمه مسافرتی برا ی دریافت ویزای شینگن توصیه می شود که از سفارتخانه مورد نظر خود، شرکت بیمه ی مورد نظر آنها را دریافت نمائید. راه آسانتر و راحت تر برای دریافت بیمه مسافرتی و اطمینان از اینکه سفارت خانه مورد نظر شما آن را قبول دارد یا نه، این است که سعی کنید بیمه مسافرتی خود را از دفاتر بیمه ای که در نزدیک سفارت خانه ها مستقر هستند تهیه کنید. زیرا این دفاتر بیمه ای اطلاعاتکامل و به روزی از قوانین و مقررات آن سفارت خانه در خصوص بیمه مسافرتی مورد نظر شان دارند.

شرایط مورد قبول بیمه مسافرتی

لطفا توجه کنید که روادید شنگن فقط زمانی برای شما صادر خواهد شد که بیمه مسافرتی مورد نظر سفارت خانه شما، صادر و  کامل اثبات شود.

بیمه مسافرتی باید بر اساس موارد زیر صادر شده باشد˸

 • بیمه مسافرتی (بیمه فردی و یا گروهی) می تواند از طرف متقاضی در کشور محل سکونت صادر شود˛ چنانچه میسر نبود، می توان به جای آن در هر کشور دیگری و یا توسط میزبان در کشور مقصد تهیه گردد.

 • بیمه باید پوشش هزینه بازگشت در موارد بیماری و یا فوت، هزینه های درمان در موارد اضطراری و یا بستری شدن اضطراری در بیمارستان و یا در حین اقامت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را پوشش دهد.

 • حداقل پوشش هزینه در زمان خسارت باید ۳۰٫۰۰۰ یورو باشد و امکان دریافت مطالبات از این بیمه میسر باشد˛ به طور مثال وجود یک دفتر بیمه در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سوئیس ویا لیختن اشتاین می تواند مورد قبول باشد.

تمامی بیمه های مسافرتی برای سفارت آلمان، تحت شرایط زیر قابل قبول می باشند˸

 • سهم پرداخت بیمه شده فرانشیز حداکثر ۱۵۰ یورو

 • معتبر در تمامی کشورهای عضو و برای کل مدت پیش بینی شده اقامت یا مسافرت متقاضی

 • حد اقل سقف ۳۰۰۰۰ یورو پوشش بیمه ای داشته باشد.

 • برای درخواست ویزای یکبار ورود، لطفا متناسب با زمان اقامت خود بیمه کنید.

 • اقامت از زمان رسیدن شما به آلمان آغاز می گردد.

 • برای درخواست روادید چند بار ورود یک ساله و یا چند ساله، داشتن بیمه مسافرتی معتبر برای سفر اول کفایت می کند.

 • برای هر بار اقامت بعدی در محدوده شنگن باید متقاضی خود را بیمه کند.

 • مدرک بیمه را در زمان ورود به آلمان همراه داشته و به بازرسان مرز نشان داده شود.

 • موارد سفر به منظور شرکت در مراسم ورزشی در آلمان را به بیمه گذار خود صریحا اعلام کنید تا شما در صورت آسیب دیدگی های ورزشی نیز متقابلا بیمه باشید.

به یاد داشته باشید که در صورتی که دارای ویزای بلند مدت( بیش از ۸۹ روز) دانشجوئی و یا کاری آلمان هستید، به محض ورود به آلمان برای تمدید ویزایی خود به ویزای یک ساله باید خود را در آلمان بیمه کنید.

اطلاعات مورد نیاز در خصوص بیمه در آلمان را در قسمت بیمه همین این سایت بخوانید

ارزشیابی آنلاین تحصیلی (بدون هزینه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده همه اطلاعات اطلاعات عمومی آلمان

مطالب مرتبط