وابسته به موسسه سروش دانش پرشین «با مجوز رسمی از وزارت علوم »

بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی یکی از دغدغه های اکثر دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در یک کشور خارجی، هزینه های تحصیلی دانشگاه مقصد می باشد. وضعیت اقتصادی اکثر خانواده های ایرانی در حال حاضر به شکلی است که با توجه به نوسان نرخ ارز در کشور، انتخاب یک کشور برای ادامه تحصیل فرزندان، به اما و اگرهای […]

بورسیه تحصیلی

یکی از دغدغه های اکثر دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در یک کشور خارجی، هزینه های تحصیلی دانشگاه مقصد می باشد. وضعیت اقتصادی اکثر خانواده های ایرانی در حال حاضر به شکلی است که با توجه به نوسان نرخ ارز در کشور، انتخاب یک کشور برای ادامه تحصیل فرزندان، به اما و اگرهای زیادی وابسته است.

 

به طور کلی با توجه به این امر که تحصیل در آلمان رایگان می باشد، افراد کمتری برای بورسیه تحصیلی آلمان اقدام می کنند مگر متقاضیان با رزومه بسیار قوی که بتوانند برای هزینه زندگی خود نیز بورسیه دریافت کنند.

 

شاید یکی از مهمترین موارد و شرایط برای انتخاب کشور مقصد برای ادامه تحصیل، هزینه هایی است که در سالهای متمادی در بر خواهد داشت. شهریه دانشگاه ، موردی است که تقریبا تمام کشورهای دنیا برای تحصیل دانشجویان خارجی در کشور خود، در نظر می گیرند و مبالغ آن نیز بر اساس اقتصاد آن کشور، رنکینگ دانشگاه و … می تواند متفاوت باشد.

 

 

در حال حاضر به جز تعداد معدودی از کشورها  همانند آلمان، اتریش، نروژ و …، در اکثریت قریب به اتفاق کشورهای دنیا، تحصیل برای دانشجویان خارجی دارای هزینه(شهریه) می باشد. این شهریه می تواند از ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در هر ترم برای کشورهای اروپایی و بین ۴۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار در هر ترم برای کشورهای امریکا و کانادا متغییر باشد.

 

با این اوصاف هستند بسیاری از دانشگاهها و کشورها که به متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بورسیه های مختلف تحصیلی ارائه می دهند تا سبب تشویق آنان به ادامه تحصیل در آن کشور شوند.

 

در وضعیت کنونی ایران، اکثر متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، بدنبال کشوری میگردند که دارای شرایط تحصیل رایگان و یا امکان دریافت بورسیه تحصیلی باشند و ملزم به پرداخت شهریه در هر ترم و سال تحصیلی نباشند. نوسانات نرخ ارز در سالهای گذشته مشکلات عدیده ای را برای بسیاری از خانواده های ایرانی که دانشجوئی در خارج از ایران داشتند بوجود آورد و این تجربه ای شد برای سایر خانواده هایی که بدنبال ادامه تحصیل فرزند خود در یک کشور خارجی هستند.

 

 

می توانید در وب سایت  MyStipendium  نیز اطلاعات مهمی را بدست آورید. همچنان در دانشگاه نیز می توانید در بخش خدمات دانشجویان Studentenwerk و استادان در مورد فرصت ها و بورس‌های تحصیلی سئوال کنید.

ارزشیابی آنلاین تحصیلی (بدون هزینه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده همه اطلاعات تحصیل در آلمان

مطالب مرتبط

طراحی و پشتیبانی : سعید قائدی
تماس سریع