وابسته به موسسه سروش دانش پرشین «با مجوز رسمی از وزارت علوم »

اقامت

اقامت از طریق ویزای کار در آلمان

اقامت از طریق ویزای کار در آلمان   یکی از ویزاهای پر طرفدار برای ورود به آلمان، ویزای کاری آلمان است که بیشتر مد نظر متخصصین و افرادی که دارای مدارک دانشگاهی به همراه تجربه کاری خوب و گواهینامه های بین المللی هستند، می باشد.   این افراد می توانند حتی از خارج از آلمان […]

اقامت از طریق ویزای کار در آلمان

 

یکی از ویزاهای پر طرفدار برای ورود به آلمان، ویزای کاری آلمان است که بیشتر مد نظر متخصصین و افرادی که دارای مدارک دانشگاهی به همراه تجربه کاری خوب و گواهینامه های بین المللی هستند، می باشد.

 

این افراد می توانند حتی از خارج از آلمان نیز بدنبال کار در آلمان باشند و به محض دریافت کار مورد نظر، برای ویزای کاری اقدام نمایند. این کار باید در زمینه ها و رشته های تخصصی و یاحرفه ای باشد نه کارهای خدماتی. کار تخصصی به شغل های گفته میشود که شما در همان رشته تحصیل کرده‌اید و تخصص عملی و علمی دارید.

 

 

طبق قانون اقامت آلمان (§۱۸ Residence Act)، شما هرگاه در یک رشته یا حرفه خاصی تخصص داشته باشید ‌(یعنی تحصیل کرده‌اید و یا آموزش های حرفه‌ای معتبر و ترجیحا” انجام داده‌اید که آلمان آن را به رسمیت میشناسد) می توانید برای  انجام کار مناسب با رشته خود، درخواست ویزای کار کنید.

 

 این درخواست را وقتی میتوانید بفرستید که شما قبلا کار مورد نظر تان را پیدا کرده‌ و از کارفرمای مقیم آلمان، قرارداد کار حداقل یک ساله و حقوق دریافتی ماهیانه بالای ۲۰۰۰ یورو دریافت کرده باشید

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری آلمان:

 

قرارداد استخدامی یا اثبات پیشنهاد ویژه کاری(که همان قرارداد کاری است که کارفرما برای شما می فرستد).

 

اثبات بیمه درمانی

 

اثبات توانایی شما برای تامین هزینه های زندگی تا رفتن سر کار، و یا درصورتی که حقوقی که کارفرما به شما می دهد پایین باشد.

 

ممکن است تایید مدارک تحصیلی شما را نیز بخواهند.

 

این که این نوع اجازه اقامت را دریافت می کنید یا خیر، بستگی به قرارداد کاری شما، مدت آن، حقوق تعیین شده، و حتی اعتبار شرکتی دارد که برای شما دعوتنامه کاری ارسال نموده است، دارد. معمولا به متقاضیان از داخل آلمان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا اولویت داد میشود. اداره فدرال کار آلمان مسئول بررسی اولویت متقاضیان است.

ارزشیابی آنلاین تحصیلی (بدون هزینه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده همه اطلاعات آلمان

مطالب مرتبط

طراحی و پشتیبانی : سعید قائدی
Call Now Buttonتماس سریع