موسسه آبادانی سروش دانش

آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان

آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان   آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان، به آلمانی Ausbildung Friseur یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی برای افرادی است که می‌خواهند بدون مدرک تحصیلی به فعالیت در زمینه آرایشگری بپردازند. شرایط ایده‌آل مانند عدم وجود محدودیت سنی و همچنین سادگی نحوه ثبت نام آوسبیلدونگ آرایشگری از جمله دلایل افزایش متقاضیان این روش است.  شما با شرکت در این دوره کارآموزی نه تنها دانش لازم در رشته‌ی محبوبتان را یاد می‌گیرید بلکه از حقوق و درآمد کافی از طریق  آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان بهره‌مند می‌شوید. دوره های آوسبیدولنگ در آلمان بسیار متنوع و متفاوت هستند. و بسته به علاقمندی و کاربرد هر رشته و زمینه ای، دوره ای مهارت های آموزشی (اوسبیلدونگ) هم در این کشور ارائه می شود. آرایشگری و گرایشهای مختلف آن مانند گریم، تتو، و … دارای دوره های آموزشی آسبیلدونگ هستند. این دوره ها در نزد کارفرماها و همچنین در کالجها ارائه می شوند. اگر به کار کردن در هنر آرایشگری علاقمندید، و می‌خواهید در یک کشور پیشرفته این کار را شروع کنید، دوره‌های آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان این فرصت را برای شما فراهم می‌کند. دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان یکی از جذاب‌ترین راه‌های آموزش در رشته‌های متنوع است که سالانه کارآموزان زیادی از کشورهای مختلف را جذب خود می‌کند. از جمله جذابیت‌های این دوره‌ها، این است که کارآموزان نیاز به هیچ مدرک قبلی در این رشته ندارند. اگر علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره آوسبیلدونگ و تحصیل در رشته آرایشگری در آلمان هستید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. چرا آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان یک فرصت عالی برای مهاجرت بین الملی است، تا به این کشور راه پیدا کرده و مشغول به کار شوید. آلمان جزو کشورهایی است که به جذب نیروی کار ماهر در مشاغل مختلف نیاز دارد، آرایشگری نیز جزو همین مشاغل است. آموزش آوسبیلدونگ آرایشگری در کشور آلمان به افراد خارجی کمک می‌کند، تا در این رشته آموزش دیده و وارد بازار کار آلمان شوند. البته این دوره‌های کارآموزی تنها مختص آرایشگری نیست، و در حوزه‌های مختلفی برگزار می شود. آرایشگران در آلمان درآمد خوبی دارند و این دوره‌ها فرصت خوبی برای علاقمندان به این رشته خواهد بود. علاوه‌ بر تمام مزایای کار در آلمان، افراد خارجی می‌توانند با شرکت در این دوره‌ها،  برای دریافت اقامت این کشور نیز اقدام کنند. یعنی شما وقتی دوره آوسبیلدونگ خود را به اتمام برسانید و به‌مدت دو سال با مجوز اقامت کاری در آلمان کار کنید، واجد شرایط اخذ اقامت دائم در این کشور اروپائی خواهید بود. از دیگر دلایلی که چرا بهتر است، تحصیل در رشته آرایشگری در آلمان ، از طریق دوره های آوسبیلدونگ (Ausbildung) را انتخاب کنید. عبارت است از:
 • چشم‌انداز  شغلی عالی برای استخدام یا آغاز به کار کارآموزان ماهر دوره‌های آوسبیلدونگ.
 • آموزش مهارت‌های حرفه‌ای لازم برای ورود به بازار کار آلمان  طی دوره‌های اوسبیلدونگ.
 • پایین بودن هزینه های زندگی در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی.
شرایط مهاجرت آوسبیلدونگ آرایشگری دوره‌های کارآموزی آرایشگری یا همان Ausbildung آلمان دوره‌های آموزشی حرفه‌ای هستند که نه تنها مردم آلمان، بلکه افراد خارجی می‌توانند در آن شرکت کنند. البته شرایط شرکت در این دوره‌ها برای افراد خارجی و آلمانی‌ کمی تفاوت دارد. بعضی از اصلی‌ترین شرایط مهاجرت به آلمان، از طریق آوسبیلدونگ آرایشگری، عبارت است از: ۱-مدرک زبان آلمانی: برای مهاجرت از طریق آوسبیلدونگ آرایشگری داشتن مدرک زبان B1 الزامی است. دوره‌های آوسبیلدونگ به زبان آلمانی برگزار می‌شوند و به همین دلیل، برای شرکت در این دوره‌ها به داشتن مدرک زبان آلمانی برای مهاجرت نیاز خواهید داشت. اگرچه داشتن مدرک زبان ضروری است، اما به هر حال شما برای این که بتوانید آموزش‌ها را به‌طور کامل درک کنید، به دانش زبان آلمانی نیاز خواهید داشت. حداقل مدرک زبان برای دوره آوسبیلدونگ آرایشگری مدرک سطح B1 یا B2 است. ۲-شرایط سنی مناسب: برای تحصیل در رشته آرایشگری در آلمان به‌طور رسمی هیچ حداکثر سن مشخصی تعیین نشده است، اما متقاضیان باید حداقل ۱۷ سال سن داشته باشند. اغلب دانش‌آموزان آلمانی که در دوره‌های آوسبیلدونگ شرکت می‌کنند، معمولاً در سن ۱۶ تا ۲۵ سالگی هستند. ۳-مدرک تحصیلی: برای شرکت در دوره‌های مختلف آوسبیلدونگ، مدارک تحصیلی موردنیاز افراد متفاوت است. به‌طور کلی، برای شرکت در آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان نیاز است، که حداقل مدرک اتمام تحصیلی معادل سال  نهم یا دهم دوره متوسطه را داشته باشید. ۴-تمکن مالی: یکی دیگر از شرایط تحصیل در رشته آرایشگری در آلمان از طریق آوسبیلدونگ، اثبات تمکن مالی به مبلغ ۸۶۳ یورو به ازای هر ماه است. این مبلغ برآورد هزینه‌های زندگی در آلمان در طول دوره است که متقاضی باید توان مالی پرداخت آن را داشته باشد. طول دوره آوسبیلدونگ دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان، به‌مدت ۲ تا ۳٫۵ سال طول می‌کشد، این زمان  بسته به نوع رشته‌ای که در آن آموزش می‌بینید، متغیر است. مدت زمان برای دورۀ آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان نیز زمان مشابهی است.  .                                                                                                                      چشم‌انداز شغل آرایشگری در آلمان کشور آلمان از نظر نیاز بازار کار در مشاغل مختلف، در موقعیت خوبی قرار دارد، و همین امر باعث شده تا افراد زیادی از سراسر دنیا با هدف، مهاجرت کاری اقدام به گرفتن ویزای  این کشور کنند. حقوق مناسب، فضای کاری عادلانه، اقتصاد پررونق و …، همگی از دلایل تمایل مهاجران بین المللی، برای کار در آلمان هستند. برای آشنایی بیشتر با شرایط، می‌توانید مطلب کار در آلمان را مطالعه کنید. شغل آرایشگری نیز از این قاعده مستثنی نیست و افرادی که در دوره های آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان شرکت کنند، می‌توانند به راحتی وارد بازار کار شوند. چشم‌انداز شغلی برای یک آرایشگر پس از گذراندن آوسبیلدونگ در آلمان را می‌توان به‌صورت زیر توصیف کرد:
 • اصلی‌ترین مکان برای کار کردن، آرایشگاه‌های معمولی هستند که بلافاصله پس از اتمام دوره، می‌توانید در آنجا مشغول به کار شوید.
 • آرایشگران در بخش‌های آرایشی هتل‌ها، تولیدات سینمایی و تئاتر نیز مورد تقاضا هستند.
 • می‌توانید به‌صورت حضوری و با مراجعه به منازل مشتریان ، نیز خدمات آرایشگری مناسب را ارائه دهید.
پس از پایان دوره آوسبیلونگ آرایشگری امکان فعالیت در زمینه‌های مختلف وجود دارد. هزینه ها در طول دوره آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان متقاضیان برای شرکت در دوره های آموزشی آوسبیلدونگ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. این دوره ها نه تنها مانند سایر شیوه‌های آموزش در این کشور رایگان است؛ بلکه کارآموزان حقوق نیز دریافت می‌کنند. یعنی شما تنها کافی است تا مبلغ موردنیاز برای مخارج زندگی خود را بپردازید و هیچ هزینه دیگری برای آموزش نخواهید داشت. درآمد آرایشگری پس از پایان دوره آوسبیبدونگ درآمد شغل آرایشگری در آلمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. این که در کدام شهرها یا مناطق کار می‌کنید و یا چند سال تجربه کاری دارید، روی درآمد تأثیر خواهد داشت. به‌طور میانگین، حقوق کارآموزان آوسبیلدونگ در سال اول آموزش حدود ۸۳۵ یورو خواهد بود. اما درآمد شما پس از گذراندن دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان و ورود به بازار کار، به‌صورت زیر خواهد بود:
حداقل درآمد در ماه حدود  ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو
میانگین درآمد ماهیانه بعد از اتمام دوره  حدود ۱۷۰۰  به بالا
حداکثر درآمد هنگام کار بالای ۲۸۰۰ یورو
متوسط درآمد در سال حدود ۲۱۰۰۰ یورو
همان طور که گفتیم، درآمد آرایشگری در آلمان به عوامل مختلفی از جمله مهارت، جنسیت شهر محل اقامت و از همه مهمتر، به تجربه او بستگی دارد. میزان تجربه آرایشگری مهمترین عامل تعیین‌کننده در میزان درآمد و طبیعتاً هرچه فرد تجربه بیشتری داشته باشد، درآمد او نیز به همان نسبت بیشتر می‌شود. فردی که پس از تحصیل در رشته آرایشگری در آلمان با کمتر از دو سال تجربه شروع به کار می‌کند، درآمدی حدود ۸۹۰ یورو در ماه دارد. در حالی که اگر فرد تجربه ۲ تا ۵ ساله داشته باشد، حتی تا ۱۱۹۰ یورو نیز در ماه درآمد خواهد داشت. آرایشگران با ۵ تا ۱۰ سال تجربه کاری، درآمدی معادل ۱۷۶۰ یورو به دست می‌آورند. مراحل دریافت آوسبیلدونگ آرایشگری
 1. یادگیری زبان آلمانی.
 2. ترجمه مدارک موردنیاز (به همراه کپی) و تأیید آن در سفارت آلمان.
 3. تأیید گواهی‌های تحصیلی.
برای تأیید گواهی‌های تحصیلی، باید نسخه‌های ترجمه شده آن را به شهر یا ایالتی که قصد دارید دوره آوسبیلدونگ را در آنجا بگذرانید، ارسال کنید. این مرحله ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو برای شما هزینه داشته و حدود ۲ تا ۳ ماه زمان می‌برد.
 1. ارائه رزومه (CV) و انگیزه‌نامه به زبان آلمانی.
 2. درخواست آنلاین برای شرکت در دوره های آموزشی آوسبیلدونگ آرایشگری آلمان.
 3. درخواست برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ.
ویزای آوسبیلدونگ یکی از انواع ویزای کاری در آلمان است که متقاضی کار در آلمان، باید برای اخذ آن از طریق سفارت آلمان اقدام کند. شرایط کلی درخواست ویزا، مدارک موردنیاز و همچنین نحوه درخواست را می‌توانید در مطلب ویزای کار آلمان مطالعه کنید.
 1. رفتن به آلمان.
البته برای رفتن به آلمان، باید برخی تمهیدات لازم را در نظر بگیرید. برای مثال، باید برای دریافت بیمه اقدام کرده و یک محل اقامت معین و همچنین حساب بانکی در آلمان داشته باشید. دوره‌های آوسبیلدونگ یک فرصت بسیار عالی برای گذراندن دوره‌های آموزشی در حوزه‌های دلخواه هر فرد هستند، که به‌راحتی امکان بدست آوردن کار مناسب، و زندگی در آلمان را فراهم می‌کنند. این دوره‌ها در رشته‌های مختلفی ارائه می‌شود، که یکی از آن‌ها، آوسبیلدونگ آرایشگری است. علاقمندان به کار آرایشگری می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کرده و با امکان زندگی در آلمان، درآمد خوبی هم داشته باشند، و حتی اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.  مزایای دوره اوسبیلدونگ آرایشگری آلمان مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ آرایشگری مزایای متعددی دارد که برخی از مهم‌ترینِ آن‌ها عبارتند از:
 • کیفیت بالای آموزش و اعتبار مدرک نهایی
 • تحصیل رایگان به دلیل حقوق و درآمد آوسبیلدونگ آرایشگری
 • احتمال زیاد استخدام آرایشگر در آلمان از طریق آوسبیلدونگ
 • آینده‌ی روشن و امکان دریافت اقامت آلمان و اروپا پس از دریافت ویزای کاری
ساعات آموزش دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان بسته به شرایط مرکز آموزش دهنده می‌تواند ۵ تا ۸ ساعت در روز باشد. موارد درسی مورد نیاز در دوره‌ آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان به شرح زیر هستند.
 • شیمی
 • هنر
 • ریاضی
یک فرد متقاضی آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان، در سه سال آموزش خود در مراکز آوسبیلدونگ موارد زیر را آموزش می‌بیند.
 • سال اول: مراقبت از مو و پوست سر و یادگیری مدل مو و کوتاه کردن مو
 • سال دوم: تغییر دایمی حالات مو و یادگیری درباره رنگ مو، رنگ کردن مو، سفید کردن مو
 • سال سومگریم صورت و مراقبت از پوست صورت و یادگیری استفاده کافی از مواد مختلف
طبق قوانین فدرالی کشور آلمان، در صورتیکه فرد دو سال پس از طی کردن آموزش دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان به صورت تمام وقت کار کند، می‌تواند تقاضای اخذ اقامت دائم آلمان را داشته باشد. و برای واجد شرایط بودن لازم است که فرد متقاضی، مالیات درآمد خود را منظم پرداخت کرده باشد. از دیگر مزایای دوره آوسبیلدونگ آرایشگری در آلمان می‌توان به امکان رشد و ارتقا سطح حرفه‌ای و شغلی در حرفه آرایشگری اشاره کرد. افراد فارغ التحصیل از دوره آوسبیلدونگ آرایشگری می‌توانند با گذراندن دوره دوماهه تا دوساله به سطح آرایشگر ارشد ارتقا یابند و این امکان را بدست آورند که آرایشگاه و مجوز کسب و کار آرایشگری شخصی خود را دریافت نمایند. با مدرک آرایشگری ایران می‌توان به آلمان مهاجرت کاری کرد، دولت آلمان رشته آرایشگری را در لیست مشاغل مورد نیاز جستجو کار آلمان اعلام کرده است. فرد می‌تواند با معادلسازی مدارک فنی و حرفه‌ای ایران توسط ارگان ZAB و اخذ نمره B2 زبان آلمانی و حداقل سه سال سابقه کار برای ویزای جستجو کار آلمان اقدام کند.       کار در آلمان آلمان، مقصد اول مهاجرت ایرانیان به اروپاست. وقتی بحثِ مهاجرت کاری باشد، باز‌هم ایرانیانِ زیادی کار در آلمان را به سایر کشورهای اروپایی ترجیح می‌دهند. این مطلب، صفر تا صد ِکار در آلمان است که در آن مطالب مختلفی، از مشاغل موردنیاز، قوانین و شرایطِ کار گرفته تا حقوق، بیمه، مالیات و کاریابی را بررسی می‌کنیم. دلایل برای انتخاب کار در کشور آلمان زیاد است؛ راحتیِ اخذ ویزا، تنوع مشاغل و تخصص‌های مورد‌نیاز، حقوق و دستمزد خوب، امکان اخذ اقامت دائم آلمان و سطح رفاه بالا. پذیرش نیروی کار در آلمان چگونه است؟ اقتصاد آلمان در اروپا رتبه اول و در دنیا رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.آلمان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان از لحاظ تولید ناخالص داخلی و تولید سرانه به ازای هر کارگر است. اوایل سال ۲۰۲۲ بود که اولاف شولتس (Olaf Scholz) – صدراعظم آلمان – اعلام کرد: این کشور برای کمبود نیروی کار و ایجاد تعادل اقتصادی، قصد دارد هرساله ۴۰۰ هزار مهاجر متخصص پذیرش کند! عدد بزرگی است، نه؟! به نمودار زیر دقت کنید: مشاغل موردنیاز آلمان کدامند؟ آلمان در حوزه‌های زیادی متخصص نیاز دارد؛ اما این نیاز در بعضی حوزه‌ها خیلی بیشتر از بقیه است! مانند موارد زیر:
 • پرستاری و مراقبت
 • فناوری اطلاعات
 • پزشکی و سلامت
 • فنی
 • بازاریابی و فروش
 • مهندسی
 • علومِ پایه و تحقیقاتی
دستمزد و حقوق کارگران در آلمان چقدر است؟ آلمان دستمزد خوبی به نیروهای کار پرداخت می‌کند؛ هرچه تجربه‌کار و سطح تخصص بیشتر شود، حقوق هم بیشتر خواهد شد. البته از ماه جولای (July)، حداقل حقوق ساعتی خالص(بدون بیمه و مالیات و سایر کسورات قانونی) برای دانشجویان در آلمان از ۹٫۸۲ یورو به ۱۰٫۴۵ یورو افزایش می‌یابد و مبنای محاسبه دستمزد روزانه و ماهانه هم همین عدد خواهد بود. البته این رقم در بعضی ایالت‌های آلمان طبق قوانین ایالتی بیشتر تعیین شده است. این اعداد حداقل دستمزد در آلمان هستند؛ یعنی بسیاری مشاغل و تخصص‌ها حقوق بالاتری از این ارقام دارند. میانگین حقوق ماهانه هم توسط دولت آلمان تعیین نشده و میزان آن باتوجه ‌به شغل، ایالت، سطح تخصص، سطح تحصیلات و … متفاوت است؛ اما میانگین حقوق خالص ماهانه در آلمان رقمی در حدود ۴۰۰۰ یورو در ماه است. با این رقم می‌توانید یک زندگی خوب در این کشور مرفه اروپایی داشته باشید. قانون کار در آلمان خلاصه قوانین کار در کشور آلمان را در زیر آورده‌ایم:
قانون کار در آلمان
ساعات کاری در روز ۷ – ۸ ساعت
حداقل ساعات کاری در هفته ۳۶ – ۴۰ ساعت
حداکثر ساعات کاری مجاز ۴۸ ساعت در هفته
میزان مرخصی ۲۴ روز در سال
روزهای کاری دوشنبه الی جمعه
 
 • مرخصی به‌دلیل بیماری: درصورت مریض‌بودن و شرایط نامناسب جسمی و روحی: تا شش هفته با حقوق و بیمه، تمدید بیشتر از شش هفته به صلاحدید پزشک.
 • مرخصی به‌دلیل زایمان: شش هفته قبل از زایمان و هشت هفته بعد از زایمان با حقوق و بیمه
 • مرخصی برای نگهدای از فرزند: حداکثر ۳ سال برای هر والد، قابل اخذ توسط پدر و مادر، هردو و قابل انتقال به همسر. دارای حقِ والدی یا Parental Allowance (Elterngeld) که میزان آن ۶۵ تا ۱۰۰ درصدِ دستمزد و مزایای زمان اشتغال است.
قانونِ مالیاتِ کار در آلمان میزانِ مالیاتِ کارکردن در آلمان باتوجه‌به سطح درآمد شما مشخص می‌شود. افرادی که در سال تقریباً زیر ۱۰ هزاریورو درآمد دارند، از قانون مالیات معاف هستند. جزئیات را در زیر آورده‌ایم:  
میزان درآمد میزان مالیات
حداکثر ۹,۷۴۴ یورو در سال ۰%
۹,۷۴۴ – ۵۷,۹۱۸ یورو در سال (بستگی به میزان درآمد) ۱۴% تا ۴۲%
۵۷,۹۱۹ – ۲۷۴,۶۱۲ یورو در سال ۴۲%
بیشتر از ۲۷۴,۶۱۳ یورو در سال ۴۵%
  قانونِ بیمۀ کار در آلمان آلمان دو نوع بیمه دارد؛ بیمه دولتی و بیمه خصوصی. اگر درآمد شما کمتر از ۶۰,۷۵۰ یورو در سال (۵,۰۶۳ یورو در ماه) باشد؛ باید برای بیمه دولتی اقدام کنید. هرماه ۱۴٫۶% از حقوق شما برای بیمه به‌حساب دولت می‌رود. نصف این رقم را کارفرما و نصف آن را شما پرداخت می‌کنید. بیشترِ جمعیت آلمان بیمه دولتی دارند و سطح کیفیتِ خدمات آن بسیار بالاست. بیمه خصوصی هم گزینه‌ای برای افراد پردرآمد است. کاریابی در آلمان برای پیداکردن کار در آلمان چند راه وجود دارد. بهترین و دردسترس‌ترین راه، استفاده از کاریابی‌هاست. وب‌سایت‌های کاریابی در آلمان و مؤسسات کاریابی خارجی در ایران می‌توانند به شما در این‌ مورد کمک کنند. راه دیگر، رفتن به آلمان و جستجوی کار در این کشور است. با گرفتن ویزای جستجوی کار آلمان (Job Seeker Visa) می‌توانید تا ۶ ماه در این کشور بمانید و کار پیداکنید. البته هزینه‌های اقامت با خودتان است. اگر شغل مدنظر خود را پیدا کردید، اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل می‌کنید و در آلمان می‌مانید. شرایط کار در آلمان برای ایرانیان شرایط کار در این کشور باتوجه‌به نوع ویزا، شغل شما، شرایط کارفرما و حتی ایالت مدنظر، متفاوت است. خلاصه‌ای از مهم‌ترین شرایط را در زیر آورده‌ایم:
 • داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای آلمانی (جاب آفر)
 • داشتن سابقه‌کار مرتبط
 • داشتن مدرک زبان آلمانی B1/ B2(در بیشتر روش‌ها الزامیست)
 • تمکن مالی
 • تکمیل مدارک
شرطِ سنی هم در بسیاری از روش‌ها ذکر نشده؛ اما داشتن سن مناسب (۴۵-۱۸ سال بسته به نوع روشِ مهاجرت) می‌تواند شانس اخذ ویزا را برای شما بالا ببرد. ویزای کاری آلمان با داشتن شرایط لازم و تکمیل مدارک، درخواست ویزا می‌دهید و با گرفتن آن به آلمان مهاجرت می‌کنید. اقامت شما موقت است و معمولا یک بلوکارت آلمان (Blue Card) به‌ شما داده می‌شود. معمولاً هم بعد از ۴ سال کار می‌توانید اقامت دائم آلمان را بگیرید. نمونه ای از ویزای کار آلمان برای مهاجران کار دانشجویی در آلمان دانشجویان ایرانی می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته (۲٫۵ روز کاری) در آلمان کار کنند. کارکردن بیشتر از این مقدار خطرناک است و ممکن است در مجوز اقامت آلمان و بیمه شما تاثیر منفی بگذارد. در روزهای تعطیل و تابستان‌ها، امکان کارکردن با ساعت‌های بیشتر هم برای دانشجویان ممکن است. میزان حقوق دریافتی دانشجو‌ها هم همان حقوق مصوبِ دولت آلمان (حدود ۱۱ یورو در ساعت) است. اگر قصد تحصیل در آلمان دارید، می‌توانید با کارِ دانشجویی، بخشی از هزینه تحصیل و زندگی خود را پرداخت کنید. فرهنگِ کار در آلمان فرهنگِ کار در آلمان به‌شدت سازمان‌یافته و سلسله‌مراتبی است. آلمانی‌ها برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام می‌دهند و مسائل را از جوانب مختلف بررسی می‌کنند. فقط با حقایق و آمار و ارقامِ مستند تصمیم می‌گیرند و از دستورکارهایِ دقیق و منظم پیروی می‌کنند. زمان و وقت، دو مفهوم کاملاً شناخته‌شده و محترم هستند و همه‌چیز سَرِساعت است. مردم این کشور بسیار وقت‌شناس هستند. این رفتار هم در زندگی اجتماعی و هم زندگی شغلی یک رفتارِ حرفه‌ای است که از همه انتظار می‌رود. اگر قصد کار در کشور آلمان را دارید، بهتر است کمی برروی مهارت‌ها و فرهنگ کاری خود کار کنید! دوست ندارید که پس از شروعِ کار، شما را به‌دلیل رعایت نکردن قوانین و رِوال خُشک و چارچوب‌های تعیین‌شده اخراج کنند؟! آلمان نیاز شدیدی به نیروی کار دارد؛ به‌ همین دلیل، گرفتن ویزای کار این کشور برای نیروهای متخصص چندان کارِ سختی نیست! دستمزدِ خوب، سطح رفاه بالا و تنوع نیازمندی‌های شغلی هم باعث شده در بین همه کشورهای اروپایی، کار در آلمان برای ایرانیان گزینه بهتری باشد. یکی از شرایط کار در آلمان، داشتن پیشنهاد شغلی است؛ که برای گرفتن آن می‌توانید از کاریابی‌ها کمک بگیرید یا با اخذ ویزای جستجوی کار در این کشور به‌دنبال کار بگردید. مهم‌ترین شرایط کار در آلمان برای ایرانیان چیست؟ داشتن پیشنهاد شغلی، مدرک زبان، تمکن مالی و سابقه‌کار مرتبط از مهم‌ترین شرایط هستند.    

ارزشیابی آنلاین تحصیلی (بدون هزینه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تحصیلی رایگان