وابسته به موسسه سروش دانش پرشین «با مجوز رسمی از وزارت علوم »

آب و هوای کانادا

به دلیل وسعت کانادا ، شرایط آب و هوایی در این کشور بسیار متفاوت است و فقط می توان اطلاعات بسیار کلی از آن ارائه داد. در تابستان سیستم تهویه هوا در هتل ها ، رستوران ها ، تئاترها ، سینما ها و فروشگاه ها فعال می باشند. در زمستان تمام ساختمانهای خصوصی و عمومی […]

به دلیل وسعت کانادا ، شرایط آب و هوایی در این کشور بسیار متفاوت است و فقط می توان اطلاعات بسیار کلی از آن ارائه داد. در تابستان سیستم تهویه هوا در هتل ها ، رستوران ها ، تئاترها ، سینما ها و فروشگاه ها فعال می باشند. در زمستان تمام ساختمانهای خصوصی و عمومی ، ایستگاه های راه آهن و پایانه های اتوبوس گرم می شوند و تمام بزرگراه های اصلی از برف پاک می شوند. اگرچه روزهای تابستان گرم است ، ممکن است شب ها خنک باشد ، و بازدید کننده هایی که قصد سفر، ماهیگیری ، کمپینگ یا قایقرانی را دارند ، علاوه بر لباس های تابستانی معمولی، باید لباس های گرم نیز با خود همراه داشته باشند.

بیشتر بخش‌های کانادا، تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سرد و دراز و کمترین درجات دما را دارد. آب و هوای شمال دور قطبی است. در کران اقیانوس آرام میانگین دما در زمستان تنها کمی بالاتر از دمای یخ‌زدگی است. در بیشتر بخش‌های بریتیش کلمبیا ریزش باران سنگین است. در دیگر جاهای کشور اندازه کل بارندگی میانگین یا کم است. کمابیش در همه کانادا برف سنگینی در زمستان‌ها می‌بارد جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا،[۸] بیش از سی و پنج میلیون و پنجاه و شش هزار نفر است. این آمار هر لحظه در حال تغییر می‌باشد. حدود ۸۰٪ مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۲۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می‌کنند

مطلوب ترین فصلهای گردشگری در کانادا:

در سمت شرق کانادا و در مراکز ییلاقی: از ماه مه تا اکتبر

سرزمین های Rockies ، Yukon و Northwest: ژوئن تا سپتامبر

بریتیش کلمبیا: در تمام طول سال

در ماه اوت آبراهه ها معمولاً گرم و خشک هستند. در جولای و آگوست در انتاریو و کبک گرم و مرطوب است. ساحل بریتیش کلمبیا در طول زمستان و تابستان دارای هوای مه و باران می باشد.

گذرگاه های  کوهستانی ممکن است در حین کولاک و / یا سرسره های برفی یا بهمن مسدود شود. اما معمولاً فقط موقتاً هنگام برف زدن برف جاده ها را به طور مرتب در زمستان (نوامبر تا آوریل) پاک می کند. بارش برف در اواخر ماه سپتامبر در کوهستان های کانادا شروع می شود.

حداقل و حداکثر درجه حرارت در برخی از شهرهای کانادا:

تورنتو: -۸ ° C (ژانویه) ۲۷ ° C (جولای)

ونکوور: ۰ ° C (ژانویه) ۲۲ ° C (جولای و آگوست)

مونترال: -۱۵ ° C (ژانویه) ۲۶ ° C (جولای)

وینیپگ: -۲۴ ° C (ژانویه) ۲۶ ° C (جولای)

بارش برف سالانه (سانتی متر):

مونترال: ۲۴۳

وینیپگ: ۱۲۶

تورنتو: ۱۳۹

ونکوور: ۵۱

ارزشیابی آنلاین تحصیلی (بدون هزینه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده همه اطلاعات کانادا

مطالب مرتبط

طراحی و پشتیبانی : سعید قائدی
تماس سریع